Najnowsze wydanie

MÓJ DOM 5/2013

Spis treści
Mój dom e-wydanie

Mój Dom Zamówienie

Skrót artykułów

Katalog firm

Reklama w serwisie

Cennik reklam zamieszczanych na stronie internetowej.
Otwórz cennik i opisy


reklama


reklama
Bauder - systemy dachowe

Porady

Taras nad pomieszczeniem użytkowym

W numerach 43, 44, 45 i 46 Mojego Domu przedstawiamy kolejne etapy wykonania tarasu nad pomieszczeniem użytkowym
Nr 43 I etap: uszczelnienie stanu surowego, balustrada, schody
Nr 44 II etap: izolacja termiczna, uszczelnianie, blacharka
Nr 45 III etap: płyty okładzinowe, schody, tynkowanie balustrady
Nr 46 IV etap: izolacja ścian zewnętrznych, tynkowanie, malowanie

Taras nad pomieszczeniem użytkowym

Stare meble ogrodowe - renowacja

W ogrodach i na tarasach panują niepodzielnie meble wykonane z drewna liściastego lub tworzywa sztucznego. Rzadziej spotyka się modne niegdyś wyroby metalowe, które - pokryte rdzą - porzucono gdzieś w piwnicy, czy na strychu. Pokażemy jak przywrócić im dawną świetność.

Stare meble ogrodowe - renowacja

Kąpiel w basenie rodzinnym

To, co w krajach wysoko rozwiniętych stało się już prawie koniecznością, u nas nadal jest wyłącznie marzeniem: przydomowy basen kąpielowy. Zaprezentowany tutaj system montażu zbiornika sprawia, że skryte dotąd marzenia mogą stać się rzeczywistością . Pojedyncze elementy umożliwiają swobodne kształtowanie wielkości i krawędzi basenu.

Kąpiel w basenie rodzinnym

Układanie parkietu

Faktem jest, że parkiet posiada niewielką grubość (tylko 10 milimetrów), ma niższą cenę a także inne zalety. Wysokość nadbudowy podłoża jest niewielka, przez co istnieje możliwość założenia tego rodzaju parkietu nawet wtedy, gdy drzwi lub inne elementy konstrukcyjne uniemożliwiają wykonanie klasycznego parkietu.
Układanie parkietu

Wodny ogród

Pan Bartosz Kułakowski, ekspert z "Działu Ogród" marketu OBI opowiada o "wodnym ogrodzie". Jego praktyczne rady ułatwią aranżację roślinności, oczek wodnych, fontann oraz mebli wypoczynkowych w ogrodzie i na balkonie.

Wodny ogród

Kotły wiszące

Kotły wiszące to jeden z najważniejszych segmentow urządzeń grzewczych wykorzystywanych do ogrzewania domow oraz zapewnienia ciepłej wody użytkowej. Junkers posiada szeroką ofertę kotłów wiszących, ktora została poszerzona o nową rodzinę kotłów o nazwie Ceraclass. Nowe kotły polecane są użytkownikom ceniącym kompaktowe wymiary i nowoczesny design urządzeń.

Kotły wiszące

Izolacja – Keramzyt rozwiązaniem wielu problemów

Obecne przepisy prawne zobowiązują właścicieli budynkow do większej dbałości o ich stan techniczny. Szczegolnym nadzorem objęte są budynki zabytkowe. Przedłużenie ich żywotności wiąże się najczęściej z kapitalnym remontem ingerującym we wszystkie elementy budynku.

Izolacja – Keramzyt rozwiązaniem wielu problemów

Płyty gipsowo-włóknowe, zabudowa poddasza

Pomimo szerokiego upowszechnienia lekkich systemow montażowych, domy jednorodzinne w Polsce wznosi się ciągle (poza nielicznymi wyjątkami) w energochłonnych, masywnych technologiach. Stan ten nie ulegnie zmianie dopóki nie zostaną udostępnione inwestorom korzystne warunki kredytowe na energooszczędne budownictwo mieszkaniowe.

Płyty gipsowo-włóknowe, zabudowa poddasza